Popieriaus perdirbimas namuose pasidaryk pats DIY
Viena iš Skiautinuko vertybių yra ekologija, dėl to nenuostabu, kad daug kalbu šia tema. Šiandien noriu papasakoti apie popieriaus perdirbimą namuose, namų sąlygomis. Kodėl gi susirūpinau popieriaus perdirbimu? Noriu namų sąlygomis perdirbtą popierių naudoti Skiautinuko vizitinių spausdinimui, kolkas tai dar nėra pats tinkamiausias variantas. Spausdinti popierius tikrai tinkamas, bet mūsų spausdintuvas šiam popieriui ne visiškai, na ir popieriaus norisi kitokio. Bandysiu daugiau variantų, kol atrasiu tai, kas man patinka labiausiai.
Bet prieš tai keli faktai apie popieriaus perdirbimą apskritai:
Ar žinote kaip teisingai rūšiuoti picos dėžes? Jos lyg ir popierinės, bet šis popierius suteptas. Ar reikėtų rūšiuoti į popieriaus konteinerį, ar mesti į bendras atliekas?
Suterštas popierius nėra perdirbamas ir išmestas su švariu popieriumi sugadina visai daug švarios žaliavos.
Geriausia, ką galite padaryti, yra išplėšyti nešvarias dalis ir jas išmesti į buitinių atliekų konteinerį, o švarias dėžės dalis į rūšiavimo.
Ar blizgus žurnalinis popierius rūšiuojamas? Tiesa ta, kad blizgumas suteikiamas labai įvairiais būdais ir dažniausiu atveju tai problemų perdirbimui nekelia. Tik retais atvejais popierius būna dengtas plastiko plėvele ir toks popierius negali būti perdirbtas. Tai lengvai galite patikrinti: pamėginkite plėšyti popierių, plastiku dengtas popierius tiesiog neplyšta.
Tiesa ar mitas, kad rūšiavimas sunaudoja daugiau energijos nei sutaupo? Įvairūs skaičiavimai rodo, kad naujų produktų gamyba iš perdirbtų atliekų sutaupo 90-95 proc. energijos. Tai labai priklauso nuo atliekų pobūdžio, logistikos grandinių, gaminamų produktų. jei kalbant apie popierių galite patys įsivaizduoti, kad paimti popieriui tinkamą pluoštą iš popieriaus atliekų yra lengviau nei iš medienos.
Kaip dar gali būti perdirbamas popierius? Jūs žinote, kad galite kompostuoti vaisių, daržovių atliekas, augalus ir kiaušinių lukštus. Bet ar žinojote, kad galite kompostuoti ir popieriaus bei kartono atliekas?
Faktas: Tualetinis popierius visuomet gaminamas iš perdirbto popieriaus Tiesa:Tualetinis popierius ir popieriniai rankšluosčiai GALI būti gaminami iš perdirbto popieriaus. Tai būtų logiška ir ekologiška. Ir ilgą laiką taip ir buvo. Tačiau žmonės vis labiau nori gražaus, minkšto ir balto tualetinio popieriaus, todėl jis dažnai gaminamas iš naujos celiuliozės. Pirkdami gaminius tikrinkite užrašus ant pakuotės, kad įsigytumėte tualetinį iš perdirbto popieriaus.
Tai gal rūšiavimas išspęs mūsų problemas? Visi tvarkingai rūšiuosime atliekas, jos keliaus į perdirbimo gamyklas ir galėsime atsikvėpti? Na, taip, tai būtų stiprus postūmis švaresnės ateities link. Tačiau vien rūšiuoti ir perdirbti nepakanka. Nepaisant rūšiavimo kultūros progreso ir pasiekimų perdirbimo technologijose, pirmiausia turime MAŽINTI atliekų kiekį apskritai.
Perdirbkime popierių pačios
- Susmulkinkite popierių mažais gabalėliais. Tiks įvairus, buityje naudojamas popierius: pakuotės, popieriniai maišai ir vaikų 3 sekundžių piešiniai ( tik jiems to nerodykite, jiems svarbus kiekvienas šedevras, net tas, kuriam skyrė 1 sekundę ).
- Susmulkintą popierių užpilkite vandeniu ir palikite mirkti bent kelias valandas, geriausiai parą.
- Mirkytą popierių dėkite į maisto smulkintuvą ir sutrinkite iki vientisos konsistencijos.
- Gautą masę perpilkite į didelį indą (aš naudoju vaikų žaislų dėžę) ir dapilkite vandens.
- Naudodami rėmelį su tinkleliu (tokį galite pasigaminti patys iš nuotraukos rėmelio) sugaudykite popieriaus masę.
- Apverčiam rėmelį ant sauso audinio, bet dar neatkeliame! Su kempine ar gerai drėgmę sugeriančiu audiniu nusausiname būsimą popierių, tuomet jau atsargiai nukeliame rėmelį.
- Ir paliekame išdžiūti apie parą.
- Poto rekomenduočiau dar parą laikyti po knygomis ar sunkiais daiktais, bet nebūtina.
Toks popierius tiks spausdinti buitiniu spausdintuvu, tiesa geriau tinka rašalinis, ne lazerinis spausdintuvas;
Jei mėgstate hobius puikiai tiks skrebinimo darbams;
Tiks ir vaikų darbeliams, o pats popieriaus gaminimo procesas gali tapti puikia edukacine priemone Jūsų vaikučiams apie ekologiją;
Gamindami popierių galite į jį įmaišyti žiedlapių, smulkių lapelių, siūlų atkarpėlių ar ką tik Jūsų fantazija sugalvos, popierius su priemaišomis tiks pavyzdžiui atvirukų gamyboje. Popieriaus masę galima ir dažyti, bet patarimo čia neturiu, dar niekuomet to neišbandžiau.
Kad būtų aiškiau kaip tas popieriaus perdirbimas namuose atrodo, pridedu trumpą video:
Nepamirškite aplankyti ir Skiautinukas elektroninės parduotuvės, kurioje prekės kūdikiams ir mažiems vaikams, o svarbiausia mamos patogumui juos auginant.
Justina
Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.
3 Komentarai
Ramunė Paniukaitienė
Sveiki, Justina
Klausimas, o kokį tinklelį naudojote? Radau, kad siūlo naudoti tinklelį nuo uodų, bet Lietuvoje jis labai jau nestabilus, tiesiog plona medžiagytę. Daukartinis pirkinių maišelis labai jau panašios tekstūros kaip ir tinklelis nuo uodų. Ką naudojote jūs?
Justina
Sveiki Ramune, mano naudojamas tinklelis įsigytas statybinėse prekėse, kam tiksliau jis naudojamas neatsakysiu, bet uodų tinkleliai tikrai bus per ploni, ieškokite tinklelių, kurie naudojami tinkavimo darbams, linkiu atrasti tvirtą ir tinkamą. 🙂
Gintas
aš tai visiškas popieriaus žmogus, man patinka skaityti popierines knygas, žurnalus, karpyti, daryti visokius darbus su vaikais.. čia popieriaus jokie kompiuteriai neatstos