dovanų idėjos

Dovanos kūdikiui

Renkate dovaną mažyliui? Aš galiu Jums padėti apsispręsti. Šiame įraše pasidalinsiu dovanų idėjomis pagal amžių. 

0-6 mėnesiai

 • Pledai į vežimėlį 
  Tai labai praktiška dovana. Vaikams pledų reikia nuo pirmos jų gimimo dienos.  Tiek vežimėlyje, tiek namuose. Plonesnių vasarą, storesnių žiemą. Ir nors kategorija pavadinta „pledai į vežimėlį” tai tikrai nereiškia, kad jie ir bus naudojami tik vežimėlyje, tiesiog tai nedidelio dydžio pledukai, tinkami mažesniam kūdikėliui, todio dydžio pledo vaikui užteks iki maždaug 3metų amžiaus.
 • Pagalvėlė
  Šios pagalvės yra labai plonos, nepakelia kūdikio galvytės. Būtent taip- visiškai tiesioje stuburo ir galvos padėtyje yra ergonomiškiausia miegoti vaikams iki 1 metų. Šios pagalvės skirtos, kad vaikutis miegotų švariau. Jei netikėtai kūdikėlis atpils ar daugiau apsiseilės, tereikės pakeisti pagalvėlę. Tai labai patogu, nes nereikia keisti visos patalynės, ar lankstyti merliuko po galva, kuris vaikučiui judant susiglamžo ir ima spausti. 
 • Migdukas
  Dauguma vaikų nuo pat kūdikystės pamilsta miegoti su įvairiais „skudurėliais” ir vadina juos miego draugais. Kūdikiui migdukas patinka ne tik miegant, bet ir būdraujant. mažyliai noriai čiupinėja prisiūtas detales ar jas čiunkuoja. 
 • Minkšta knygutė „juoda balta”
  Naujagimiai labai prastai mato spalvas, todėl jų dėmesį labiau patraukia kontrastai. Kontrastingų spalvų rodymas skatins mažylį tyrinėti bei sutelkti dėmesį, taip bus lavinamas tiek jo regėjimas, tiek gebėjimas įsiminti objektus, ilgės dėmesio sutelkimo laikas.
 • Kamuolys
  Žaislas tinkamas lavinti įvairaus amžiaus vaikų stambiąją motoriką. Kamuolys skatins kūdikio smalsumą, todėl padėjus žaislą mažylio regėjimo lauke, žaislas patrauks dėmesį ir vaikutis noriai suksis į jo pusę. Taip bus lavinami pirmieji vartymuisi skirti judesiai. Pradėjus verstis, vaikutis ilgiau išlaikys pakeltą galvytę, stebėdamas žaislą,  o jeigu kamuoliukas bus padėtas kiek toliau, mažylis mėgins jo siekti, taip lavindamas šliaužimo-ropojimo įgūdžius.
 • Veiklos kubas 
  iš pradžių padedamas mamos, vėliau savarankiškai vaikutis čiupinės prisiūtas etiketes, karoliukus, žiedus. Pajus skirtingas formas ir tekstūras taip lavindamas smulkiąją motoriką ir griebimo refleksą. Galės krimsnoti ir čiulpti kubo detales, taip pasikasydamas dantenas.

6-12 mėnesių

 • Pledai 
  Šios amžiaus kategorijos vaikams siūlyčiau rinktis didesnio dydžio pledus. Pledai vis dažniau bus reikalingi ne tik užkloti vaiką, bet ir patiesti ant žemės jam žaidžiant. 
 • Minkšta knygutė „juoda balta”
  Šio amžiaus vaikams žaislai pati populiariausia kategorija. Vaikutis savarankiškai vartys knygelę, tyrinės paveikslėlius.  Lavindamasis savarankiškai suteiks atokvėpio minutėlę mamai.
 • Kamuolys
  Puiki priemonė mokytis suimti, pakelti, mesti, gaudyti. Kamuolys minkštas, tad nereikės bijoti, kad vaikutis užsigaus.
 • Veiklos kubas
  Su šiuo žaislu ypač daug veiklos ras pirščiukai.  Kuriems tokiame amžiuje svarbu duoti daug darbo. Mat lavinant vaikų smulkiąją motoriką lavėja ir jų kalbos bei intelektiniai įgūdžiai.

12 mėnesių ir vyresni vaikai

 • Pledai
  Pledas puiki dovana bet kuriuo amžiaus vaikui. Rinktis siūlyčiau didesnio dydžio pledus iš kategorijos „pledai vaikams
 • Minkšta knygutė „Juoda balta”
  Puiki priemonė lavinti vaiko kalbinius įgūdžius. Knygelėje rasite įvairių formų, paveikslėlių, kuriuos įvardinant praturtinsite vaiko žodyną. 
 • Kamuolys
  Kai vaikas išmoksta eiti, metas mokytis spirti. 
 • Veiklos kubas
  Šio amžiaus vaikams vis dar aktualus žaislas. Pasikasyti dygstančių dantukų sukeltą niežulį ir lavinti pirštukus ir rankytes. 

Tikiuosi perskaičius straipsnį bus lengviau išrinkti dovaną mažyliui iš mano siūlomų prekių. Lengvo ir prasmingo augimo!  Jums linki Skiautinukas įkūrėja Justina. 🙂

Skiautinukas

rankdarbis, rankų darbo pledas, užklotas, užklotukas, kaldra, antklodė, koldra, užmestukas, šiltukas
 • Rankų darbo gaminiai
 • Vienetiniai dizainai
 • Ypatingas dėmesys detalėms
 • Sukurta iš audinių atraižų
 • Pristatymas visoje Lietuvoje

Kviečiu paskaityti kitus mano tinklaraščio įrašus 
 Įrašai motinystės, ekologijos temomis, idėjos ką dovanoti, idėjos ką veikti su vaikais bei pamokėlės kaip pačioms panaudoti įvairias atraižas.

Kviečiu apsilankyti parduotuvėje
 Čia rasite  pledus vaikams, pagalves tinkamas kūdikiui, žaislusdekoracijas vaikų kambariui, bei migdukus  

Kviečiu sekti mane socialiniuose tinkluose
Juose rasite dar daugiau naudingos informacijos, pamatysite kūrybos užkulisius, bei galėsime susidraugauti 🙂

Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *