dovanų idėjos,  Kūrybos istorijos

Dovana sūnui 6 mėnesių proga- prisiminimų antklodė (memory blanket)

Pasidalinsiu dar viena gražia kūrybine kelione… O viskas prasidėjo taip:

Su moterimi susirašinėjome jau gana seniai, kai ji laukėsi savo pirmagimio. Tuomet šiek tiek aptarėme kainas, užsakymo terminus ir pokalbis tuo baigėsi. Nežinojau ar užsakymas tikrai bus ar tik yra toks noras. BET mamytė pasirodo jau kūrė planą ir tik mažyliui pasirodžius pradėjo rinkti drabužėlius būsimam pledukui. Žinojo ir tai, kad norės gaminio vaiko 6 mėnesių proga. Į mane kreipėsi likus maždaug mėnesiui iki šio laiko. Aptarus keikurias detales gavau didžiulį siuntinį iš Latvijos. Dar leliuku kvepiančių drabužėlių maišas. Nuotraukoje ne visi! Tai buvo beveik 20 vienetų įvairaus dydžio bodžiukai, šliaužtukai, kelnytės ir net lauko kombinezonas. 

įvairūs Rusvi, mėlyni ir žali kūdikio drabužiai sudėti ant lovos

Prasidėjo kūrybinis procesas

Vaikiškas drabužis su iškirptu audinio kvadratu, ruošiamas naujam persiuvimo projektui
Krūvelė gražiai iškarpytų kvadratėlių iš išaugtų vaikiškų drabužių, perkūrimo projektui
Kvadratinės skiautės iškirptos iš vaikiškų drabužių, sudėliotos gražiu raštu, ruošiantis naujam persiuvimo darbui

Pirmiausiai reikėjo nuspręsti kokio dydžio skiautes naudosiu, optimaliausias variantas 10×10 cm. Tai tiko pledui, bet planuose dar buvo pagalvė, kuriai tokio dydžio skiautės netiko. Turėjo ne tik tilpti norimi paveikslėliai, bet ir atitikti užbaigtos pagalvės dydis. Čia pasirinkau 8x8cm skiautes, kad vizija galėtų būti pilnai išpildyta.

Ruošdama skiautes mačiau, kad neišnaudosiu visų turimų drabužių, todėl vėl susirašiau su mama ir aptarėme, kad geriau panaudočiau ne visą drabužį, bet, bent po šiek tiek iš kiekvieno. Kiekvienas drabužis buvo kruopščiai atrinktas ir turi reikšmę jų šeimai. 
Iš pradžių Tai turėjo būti antklodės ir dekoratyvinės pagalvės komplektas, vėliau mamytė paprašė sukurti ir migduką. Pridėjus dar vieną gaminį į komplektą išsinaudojo visi gauti drabužėliai.

Skiautinių antklodės, dekoratyvinės pagalvės ir migduko komplektas sukurtas iš išaugtų vaiko drabužių
Sulanktytas, ant lovos padėtas kūdikio miego reikmenų komplektas- rankų darbo antklodė, pagalvė ir migdukas
kūdikio lovelė paklota naujais patalais- skiautinių antklode, skiautinių pagalve ir migduku sukurtais iš vaiko išaugtų drabužių.

Apie nesėkmes

Taip… Pasitaiko ir nesėkmių. Siūdama šį komplektą turėjau mažą nemalonią patirtį: tik pabaigusi visą pledo skiautinių pagrindą pamačiau, kad viduryje pledo įsiuvau vieną skiautelę išvirkčiai. Neišskalbiamu plėmu į viršų. 
Et…. Teko ardyti ir apversti. Kainavo laiko, bet kiekviena smulkmena yra be galo svarbi.
Bent sūnus prisikvatojo fotografuodamas mane pledo langelyje, jis šventai patikėjo tuo, kad aš siūdama netyčia praleidau vieną kvadratėlį. 😀 

Apie mažas detales

Mažos detalės čia sukuria visą gaminio esmę. Kurdama prisiminimų antklodes (memory blanket) visuomet stengiuosi panaudoti kuo daugiau atsiųstų drabužių detalių, šį kartą pasisekė panaudoti ne tik mielus paveikslėlius, bet ir vieno drabužio užtrauktukas puikiai tiko pagalvei. 

Sukarpytas melsvas kūdikio drabužis
Skiautinių gaminys suruoštas siuvimui

O į migduko- zuikučio galvytę kaip kamšalą, paminkštinimą sudėjau nepanaudojamo dydžio, pačias mažiausias likusias atraižėles. 

rankoje laikoma siuvamo zuikučio galva

Visa ši kūrybinė kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir labai prasminga. Džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie šeimos istorijos kūrimo ir sukurti unikalius, su meile bei rūpesčiu pagamintus gaminius. Ačiū už pasitikėjimą ir galimybę kartu sukurti kažką ypatingo!

Pabaigai

O pabaigai noriu priminti: Jeigu ir Tau tai atrodo prasminga dovana gali paskaityti plačiau paspaudus ant šios nuorodos: https://www.skiautinukas.lt/archyvai/1842  bei pateikti užsakymą nieko nelaukiant! 

O gal pažįsti besilaukiančią mamytę? Pasidalink šiuo įrašu su ja, galbūt jai tai pasirodys prasminga ar įdomu.

Na o jei nori matyti mano kūrybines keliones realiu laiku, kviečiu sekti mane socialiniuose tinkluose: 

Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.

Vienas komentaras

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *