Ekologija,  Kūrybos istorijos

Sukūriau banginį iš audinių atraižų!

Tai buvo pirmas mano kartas kuriant piešinį skiautinių technika. Ir tam pasirinkau banginį, kodėl? Nei pati nežinau, banginiai mane žavi ir tiek. Yra kažkas ypatingo ir gražaus šiose didingose būtybėse.

Pirmas žingsnis buvo sukurti eskizą, tam užtrukau maždaug apie valandą. 

Banginio piešinys nupieštas kvadratėliais

Tada reikėjo nuspręsti, kokio dydžio kvadratus naudosiu. Nusprendžiau, kad geriausiai išpildysiu šią idėją naudodama du skirtingo dydžio kvadratus – 10×10 cm ir 5×5 cm. Iš viso šiam piešiniui sukurti panaudojau 303 kvadratus! 

skiautinys, skiauteles, ranku darbas is gabaliuku, is mazu medziagos gabaleliu, atraizu, antrinis panaudojimas, audiniu atraizu gabaleliai, piesiniai is atraizu
Mėlynų ir melsvų audinių krūva- linas ir medvilnė
dviejų dydžių mėlynos ir baltos audinių skiautės iškirptos idealiais kvadratais

Tai, kad naudoju audinių atraižas darbą kiek pasunkina- reikia atrasti daug tarpusavyje derančių audinių skiaučių. Mano namai šiame etape kartais atrodo kaip po sprogimo- visur audiniai, kol atsirenku pakankamai norimų atspalvių.

Susiruošus audinius, ne tik juos atsirinkus, bet ir išskalbus, išdžiovinus bei išlyginus prasideda tikrasis darbas- kvadratų pjovimas ir jungimas į juostas. Pradėjus jungti piešinį pastebėjau, kad fonui pasirinkta tamsiai mėlyna spalva yra kiek per šviesi. Tad po truputį keisdama šias skiautes tamsesnėmis sukūriau sklandų atspalvių perėjimą, kuris ne tik neatrodo blogai, bet netgi pagyviną piešinį.  Pabaigus juostas jas susidėliojau pažiūrėti kaip atrodys galutinis piešinys ir pamačiau, kad vieną juostą pasiuvau du kart. Ups 😀 

Toliau sekė juostų siuvimas į bendrą audinį. Iš viso piešiniui sukurti užtrukau 10 valandų.

Ir tai dar ne pabaiga.

Sukūrus skiautinių audinį su banginio piešinu reikia jį apipavidalinti ir sukurti iš jo gaminį- antklodę. Vidui naudoju medvilnės vataliną, kurį persiuviu su skiautiniu. Kitoje pusėje rinkausi minkštą ir švelnų 100% medvilnės vaflinį audinį. 

Iš viso šiam kūriniui užtrukau 14 valandų. Ir esu pilnai patenkinta rezultatu. O ką manote jūs? 

Šio piešinio antklodę galite turėti ir jūs! Įsigyti jau sukurtą gaminį iš audinių atraižų galite mano parduotuvėje: Skiautinių pledas „banginis“ 160x90cm

ARBA galite užsakyti šio piešinio antklodę iš savo vaiko išaugtų rūbų (memory blanket) ! Tuomet jūs man atsiunčiate drabužius, aš iš jų karpausi skiautes ir naudodama šį eskizą sukuriu jums unikalią, banginio piešinio antklodę. Nesvarbu, jei turėsite nedidelį kiekį drabužių ar tik kažkurios vienos spalvos, trūkstamas detales sukursiu panaudodama savo turimas atraižas. 

Aš kviečiu jus palaikyti mano kūrybą ir taip prisidėti prie planetos apsaugos, įsigijant mano unikalius produktus, sukurtus iš audinių atraižų. Jūsų palaikymas man labai svarbus. Ačiū! 💙

Stebėti kūrybinius procesus realiu laiku, kviečiu sekant mane socialiniuose tinkluose: 

Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *