Vaikai/Tėvystė

Vaiko Ryto Rutina

Kaip jums sekasi išsiruošti ryte?

Prisipažinsiu, pernai metais mano šeimai rytai tikrai buvo sunkūs, viską darėme paskubomis ir nuolat atvažiuodavome į darželį paskutinę akimirką… 

Šiemet mano sūnus jau pirmokas, tad vėluoti tikrai negalime. 
Atsakingai ruošėmės naujam etapui- pirma susikūrėme ryto rutinos PDF, kad reikalingus atlikti darbus būtų lengviau sekti. O, kad juos atlikti būtų daugiau motyvacijos, įsivedėme ir apdovanijimą.

Šiuo PDF mielai dalinuosi ir su jumis! Įsigijimo nuorodą rasite paspaudę mygtuką žemiau.

Kas dar apie ryto rutiną?

Keli patarimai, kurie man pasirodė įdomūs ir vertingi:

 • Nuoseklumas: Stenkitės laikytis tos pačios rutinos kiekvieną rytą, net ir savaitgaliais. Tai padės vaikui išmokti, ko tikėtis ir palengvins dienos pradžią. 
 • Pakankamas miegas: Užtikrinkite, kad vaikas gautų pakankamai miego. Miego trukmė priklauso nuo amžiaus – mažiems vaikams gali prireikti nuo 10 iki 14 valandų miego per naktį. 
 • Ramus atsibudimas: Leiskite vaikui atsibusti pamažu. Venkite skuboto kėlimosi 
 • Planavimas: Sudarykite paprastą ryto planą ar sąrašą užduočių, kad vaikui būtų lengviau sekti dienos eigą. 
 • Meilė ir palaikymas: stenkitės išlikti ramūs ir pozityvūs, užtikrinti vaikui, kad jie yra mylimi ir saugūs. Tai labai svarbus jausmas, kurį jūsų vaikas nešiosis visą dieną. 
 • Rytinė mankšta: Skatinkite vaiką pasimankštinti. Tai padės aktyvuoti organizmą ir pradėti dieną su energija. 
 • Higiena: Atsižvelkite, kad vaikui užtektų laiko nusiprausti, išsivalyti dantis, persirengti. 
 • Bendri pusryčiai: Valgykite pusryčius kartu, kad turėtumėte progą ramiai pasikalbėti, tai suartina ir įkvepia teigiamų emocijų.

PDF "Vaiko ryto rutina"

Pirma, jo kaina juokingai maža, tad tikrai išmėginkite! :))

O šiame lape sutalpinau visą savaitę- 7 dienos po 6 paveikslėlius, kurie simbolizuoja šešis darbus:

 1. Pasikloti lovą
 2. Nusiprausti
 3. Išsivalyti dantis
 4. Apsirengti
 5. Papusryčiauti
 6. Apsirengti lauko drabužius

Aštuntasis paveikslėlių segmentas yra apdovanojimas. Visą savaitę stropiai braukius langelius, siūlau vaikui išsirinkti mažą smulkmenėlę kaip apdovanojimą. 

Dėmėsio! Atsargiai su apdovanojimu, kad tai netaptų zyzimo ir manipuliacijų žaidimu, siūlau nusistatyti taisyklę kokio dydžio apdovanojimas turėtų būti. Mes sutarėme, kad apdovanojimas bus apie 2e vertės (smulkus žaislas ar vaiko išsirinktas skanėstas).

Sveika ryto rutina gali padėti ne tik vaikui, bet ir visai šeimai pradėti dieną pozityviai ir su energija. 🙂  To jums ir linkiu! 🙂 

Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *