Skiautinių pledai vaikams – kokius audinius renkuosi?
Noriu papasakoti iš kur ir kokie audiniai nugula į mano pledus.
Taigi pirmiausiai papasakosiu apie lygiąją pledo pusę:
Šiuos audinius DAŽNIAUSIAI aš perku. Ir mano pagrindiniai kriterijai renkantis yra:
- 100% Natūralus audinys- VISADA. Dažniausiai tai būna medvilnė arba linas ir būtinai be jokių priemaišų.
- Kitas labai svarbus dalykas yra, kad tai būtų švelnus, malonus liesti audinys. Juk vaikų odelė labai jautri ir čia netiktų jokie grubaus audimo audiniai.
- Oeko tex sertifikuotas audinys ir tik retais atvejais jis toks nebūna arba aš nežinau ar yra.
Ir taip atsitinka tik dėl to, kad kartais būna, kad net lygioji pledo pusė yra ne mano pirktas audinys, o gautas su atraižomis. Taip taip! Tokio dydžio, o atraiža.. Na taip jau nutinka, kad audiniai net ir didesnėmis atraižomis lieka nebenaudojami. Taigi patys mažiausi pledukai dažniausiai yra sukurti TIK iš atraižų- tiek skiautinių, tiek lygioji pusė, išskyrus vidurinė dalis- pašiltinimas.
Vidurinė dalis- pašiltinimas
Šiai daliai ilgokai apsvarstinėjau ką naudoti, kad patenkintų mano ir pirkėjo poreikius. Žinau ko tikrai NENORĖJAU, tai jokių sintetinių porolonų, sinteponų, PES pluoštų ir panašių dalykų, kad ir kaip gražiai ten rašoma, kad saugūs kūdikiui ir po jais neprakaituojama ir panš. BET tai tikrų tikriausias plastikas įvyniotas į kitokį pavadinimą. Didelis riebus NE plastikams.
Vienas iš variantų buvo vilna. Bet tai ne visai atitiko tai, ko norėjau. Vilna džiūsta gana ilgai, kas nėra patogu su mažais vaikais, beto ji gana sunki ir reikalauja labiau atsižvelgti į priežiūros rekomendacijas.
Kitas variantas, kurį ir naudoju savo pleduose yra medvilninis vatalinas. Dėliojant už ir prieš, tai buvo daugiausiai mano UŽ surinkęs audinys.
Mano naudojamas medvilninis vatalinas yra 80% medvilnės ir 20% poliesterio sudėties. Tai labai lengvas, purus, greitai džiūstantis, šiltas, lengvos priežiūros, purus audinys ir atitinka Oeko-Tex Standart kokybės reikalavimus.
O kas nežinot apie Oeko-Tex standartą, tai toks tarptautinis ekologinis standartas, kuris griežtai reguliuoja, jog kenksmingos medžiagos tekstilėje neviršytų normų.
Skiautinių pusė- iš kur tos atraižos?
Veiklos pradžioje siuvau iš savo atraižų (anksčiau siuvau patalynę vaikams) bet savų atraižų neturėjau daug , vėliau keliose facebook grupėse sukūriau skelbimus, papasakojau kuo užsiimu ir paklausiau, galbūt yra moterų, kurios turi atraižų namuose, bet neturi kur jų panaudoti ir tiesiog norėtų perleisti man. Taip atradau ne tik pavienių dovanotojų, bet ir bendraminčių, su kuriomis galime atraižomis pasimainyti.
Dar vienas būdas, kurį naudoju, yra paklausti siuvėjų grupėse apie atraižas, moterys dažnai jas parduoda kilogramo kaina.
Šiandien noriu paklausti Jūsų, galbūt siuvate, o gal pažįstate kas siuva ir nepanaudoja atraižų. Labai prašau, NEIŠMESKITE šių atraižų į savartynus. Aš galiu jas panaudoti. Ir tai, kas galėtų virsti šiukšlėmis, virs naujais gaminiais ir tikiu džiugins dar ilgai. ❤️
Jei siuvi ir nenori teršti planetos, susisiek su manimi el.paštu info@skiautinukas.lt
Arba užpildyk kontaktų formą, kurią rasi čia: Kontaktai
Jūsų audiniai neliks nepanaudoti, o svarbiausia kartu ŠVARINSIME PLANETĄ!
Justina
Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.