Kaip pasigaminti pačiai

Draugystės apyrankė- Kaip pasigaminti

Noriu parodyti Jums kaip pasidaryti draugystės apyrankes, kurias pinu su Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis. Principas labai paprastas, jo išmokau dar būdama vaikas. Tai tiesiog tvarkingas, nuoseklus mazgelių raišiojimas. 

Mums reikės :

  • Lipnios juostos
  • Spalvotų siūlų (geriausiai tinka siuvinėjimo)
  • Žirklių
  • Liniuotės

Pirma atsimatuojam reikiamą kiekį ir ilgį siūlų, aš imu 70cm siūlus, jei jūsų riešas labai plonas ar gaminate vaikui reikės šiek tiek mažiau. Formulė tokia- apie 10cm siūlo- 2-3cm apyrankės. (Skaičiuojam atėmę 20cm, nes iš abiejų galų paliksim po 10cm laisvus siūlus apyrankės užrišimui.)

Ukrainos vėliavai reikės 4 siūlų po 70cm-2 siūlai mėlynos spalvos ir 2 siūlai geltonos spalvos.

draugystes apyranke su ukrainos veliavos spalvomis

Visus siūliukus dedam gražiai viename ilgyje, atsimatuojam apie 10cm ir užrišame mazgą. 

kaip pasigaminti apyranke, kaip nusipinti apyranke

Kad pinti būtų patogu apyrankę reikia pritvirtinti, aš tam naudoju lipnią juostą ir klijuoju tiesiog prie stalo. klijuojam arti mazgo, o kai nupinam gana daug perklijuojam žemiau, kad apyrankė pinant nesisukiotų ir būtų patogu.

Siūlelius susidėliojam tokia tvarka: du mėlyni, du geltoni. Arba mėlynas, geltonas, mėlynas, geltonas.

kaip pinti draugystes apyranke, ukrainos veliava, kaip pasidaryti paciam, diy

Kaip jau minėjau pynimo principas yra nuoseklus mazgelių raišiojimas. Ant kiekvieno siūlo rišami du mazgeliai. Imam pirmąjį mėlyną siūlą ir rišam 2 mazgus ant antro mėlyno, poto ant geltono ir ant antro geltono. 

Mėlyną siūlą paliekam pabaigoje, grįžtam į pradžią ir kartojam: Imam antrą mėlyną siūlą, rišam ant pirmo geltono 2 mazgelius, ant antro geltono, tuomet ant mėlyno, kurį palikom pabaigoje.

Ir taip kartojam su kiekvienu siūlu, kiekvienas siūlas paliks savo spalvos eilutę. 

pinta draugystes apyranke su ukrainos veliava

Pinam kol liks apie 10cm laisvi galai arba matysit, kad apyrankės ilgis jau pakankamas Jūsų riešui, tuomet suimame visus siūlus ir užrišame mazgą.

Užbaigimai gali būti labai įvairūs, galit laisvus siūlus supinti, aš naudoju kitą pynimo būdą, kad apyrankė būtų reguliuojamo dydžio, bet dažniausiai tokios apyrankės yra užrišamos ant riešo ir nenusiimamos net prausiantis.

 

Mano vaikystėje tokias apyrankes mergaitės pindavo kaip draugystės patvirtinimą- vieną nešiodavo pati, kitą padovanodavo savo draugei.  Apyrankės turėjo būti vienodos, aplinkiniai matydami, kad mergaitės nešioja vienodas apyrankes iškart suprasdavo, kad jos draugės.  Kartais vienodas apyrankes pasidarydavom mergaičių grupelei, tai toks savotiškas bendruomeniškumo įrodymas, kad štai aš draugauju su jomis, mes sudarome grupę.

Kiti vaikai iš apyrankių spalvų matydavo kas su kuo draugauja.  Todėl šiandien aš siūlau nešioti draugystės apyrankes su Ukrainos vėliavos spalvomis, taip tyliai, pasyviai transliuojant žinutę, kad štai mes draugai, mes palaikome Ukrainos žmones. 💙💛

Jei pinti nemokate ar nenorite, galite įsigyti iš manęs: Draugystės apyrankės

Visa už apyrankes surinkta suma bus paaukota Blue/Yellow organizacijai. Mūsų kiekvieno indėlis yra labai svarbus. 🙏

Jeigu kyla klausimų, nesigauna, kasnors neaišku ar panš. drąsiai rašykite man socialiniuose tinkluose arba info@Skiautinukas.lt

Esu Justina, dviejų vaikų mama, Skiautinukas įkūrėja. Skiautinuko idėja gimė iš meilės gamtai, kūrybai ir vaikams. Mano rankose audinių atraižos sugula į naujus gaminius, tai mano būdas švarinti planetą, prisidėkite ir Jūs įsigydami mano gaminių.

Vienas komentaras

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.